Innovation & Excellence

Innovation & Excellence  Awards 2020

1929
Dátum, idő: 2021-04-14 00:37:11

Koronavírus fertőzöttség iskolánkban, Hejőkeresztúr:

pedagógus/fő diák/fő egyéb dolgozó/fő
Ezen a héten: 0 0 0

Koronavírus fertőzöttség iskolánkban, Szakáld:

pedagógus/fő diák/fő egyéb dolgozó/fő
Ezen a héten: 0 0 0

Nemzeti Bűnmegelőzési Tanács által támogatott projekt:
Gyermek, szülő, iskola együttműködése a társadalmi beilleszkedésért

A projekt keretében október 21-én az iskola dolgozói és szülők színházlátogatáson vettek részt Budapesten a Játékszínben.
Az előadás igazi felüdülés volt a nézők számára a mai feszültségekkel teli, stresszes időszakban.

Kolibri Színház

A projekt keretében 8. osztályos tanulóink október 19-én  Budapesten a Kolibri Színházban vettek részt színházlátogatáson. Indulás előtt Pizza-ebédet fogyaszthattak el.
A különleges előadás során a tanulók egyik része az egyik főszereplő, a másik csoport a másik főszereplő szemszögéből látja az eseményeket.
A főszereplők, 14 és 15, egy online videójáték chat-szobájában ismerkednek meg. Mindenben őszinték egymással, egyetlen dolgot, a legfontosabbat kivéve. De létezhet-e kiteljesedés vélt vagy valós gyengeségeink felvállalása nélkül? Kerülőutak és párhuzamosan futó ösvények, amelyek végül a megértéshez és az elfogadáshoz vezetnek.
Az előadás után egy dráma foglalkozás keretében alkalmuk volt a tanulóknak a másik fél érveit, gondolatait megismerni.
Egyedülálló színházi élményben volt számukra.

Mindenki jó valamiben!

A projekt keretében osztályszinten valósítottuk meg a Mindenki jó valamiben! (MI_JÓ_VAN) programelemet.
A gyerekek ügyességről, kreativitásról, Az Erdőváros meséi c. történet ismeretéről tettek tanúbizonyságot.
A megérdemelt jutalom sem maradhatott el!
Somlói galuska desszertet kapott minden résztvevő  felnőtt és gyermek.

Képek a programról:

*     *     *

A projekt keretében 2020.09.25-én az 5. osztályosok A Tenkes kapitánya című zenés-táncos színdarabot nézhették meg Egerben, a Gárdonyi Géza Színházban.

A  Magyar Nemzeti Táncegyüttes táncosai és zenészei, valamint a Honvéd Férfikar énekesei remek előadással szórakoztatták a gyerekeket.

A téma a Rákóczi-szabadságharc idején, Siklós környékén folyó kuruc–labanc küzdelmeket idézi. A történet meseszerűen, sok humorral mutatta be azokat a kuruc hősöket, akik ravaszsággal, magyaros virtussal végül is legyőzik a labancokat.

A gyerekek végig érdeklődve nézték, lenyűgözte őket a táncjáték.

A lányok legszívesebben Veronika szerepébe és ruhájába bújtak volna, a fiúknál pedig a karikás ostor csattogása aratott nagy sikert.

Az előadás végén a hatalmas taps és a ragyogó szemek mutatták, mennyire tetszett az előadás.

További képek a programról: