Innovation & Excellence

Innovation & Excellence  Awards 2020

Dátum, idő: 2021-06-16 03:40:38

Koronavírus fertőzöttség iskolánkban, Hejőkeresztúr:

pedagógus/fő diák/fő egyéb dolgozó/fő
Ezen a héten: 0 0 0

Koronavírus fertőzöttség iskolánkban, Szakáld:

pedagógus/fő diák/fő egyéb dolgozó/fő
Ezen a héten: 0 0 0

Nemzeti Bűnmegelőzési Tanács által támogatott projekt:
Gyermek, szülő, iskola együttműködése a társadalmi beilleszkedésért

Halász Judit Csiribiri című koncertműsora

A Belügyminisztérium által  meghirdetett és elnyert pályázat keretében  2021. június 13-án 20 tanulónk Budapesten a Városmajori Szabadtéri Színpadon élvezhette Halász Judit Csiribiri című koncertműsorát.
A zenés előadás után az Oscar Garden étteremben ebédelt a kis csapat. Magas színvonalú kiszolgálásban volt részük, finom ételeket ettek, és kifogástalan viselkedésükért dicséretet kaptak.
A koncert után egy játszótér meglátogatásával koronázták meg a délutánt. Fáradtan, de élményekkel gazdagon tértek haza.

Bűnmegelőzési tábor - 5. évfolyam

A Belügyminisztérium által  meghirdetett és elnyert pályázat keretében az ötödikesek 2021. június 7-10-ig Bűnmegelőzési táborban vettek részt Bogácson.
A tábor helyszíne szintén a  Zöldvár Villa volt. Az ötödikesek tábori programjai: játékos sportprogramok, csoport - és kézművesfoglalkozások, strand, túra a környéken. Az előző csoporthoz hasonlóan, fáradtan, de élményekkel gazdagodva tértek haza.

"Logikaszinó" Táblajátékos verseny

A Belügyminisztérium által  meghirdetett és elnyert pályázat keretében Logikaszinó versenyt rendeztünk 2021. június 4-én.
A résztvevő gyerekek 40-40 zsetont kaptak a verseny kezdetekor. Ezzel gazdálkodhattak: fogadhattak saját és társaik játszmáinak kimenetelére.
A cél minél több zseton összegyűjtése volt. Terített asztalról, számtalan táblajáték közül tetszőlegesen választhattak, és a partnert is maguk választhatták.
A gyerekek számára ez a verseny igazi csemege volt, jó hangulatban, felszabadultan, élvezettel játszottak.

FELHÍVÁS: "Logikaszinó" Táblajátékos Verseny

Bűnmegelőzési tábor - alsó tagozat

A Belügyminisztérium által  meghirdetett és elnyert pályázat keretében az alsó tagozatosok 2021. május 31-június 3-ig Bűnmegelőzési táborban vettek részt Bogácson.
A tábor helyszíne a Zöldvár Villa volt. A helyszín kiváló lehetőséget biztosított az exatlon verseny és más sportprogram megrendezéshez, a fedett teraszokon pedig csoport - és kézművesfoglakozásokat tartottak.  Túrákon a környék látnivalóit is felfedezhették.
Bőséges és nagyon finom ételeket fogyaszthattak. Volt lehetőség repetára is.
A tábor fénypontja a csütörtök délutáni strandolás volt. Fáradtan és élményekkel gazdagon tértek haza a gyerekek.

FELHÍVÁS: Családi nap

Eger - Harlekin Bábszínház

A Belügyminisztérium által  meghirdetett és elnyert pályázat keretében első- és második osztályos tanulóink Egerben a Harlekin Bábszínházban vettek részt egy komplex Meseprojektben.
Először megtekintették A Pirosmalac c. bábelőadást, majd ebéd után az elsősök a Bábszínház Mesepontján egy óriás mese társasjátékot próbáltak ki. A másodikosok kézműves foglalkozáson vehettek részt, amelynek során elkészítették saját Pirosmalac mesekönyvüket.
A gyerekek élményekkel gazdagon tértek haza.

*     *     *

A projekt keretében október 21-én az iskola dolgozói és szülők színházlátogatáson vettek részt Budapesten a Játékszínben.
Az előadás igazi felüdülés volt a nézők számára a mai feszültségekkel teli, stresszes időszakban.

Kolibri Színház

A projekt keretében 8. osztályos tanulóink október 19-én  Budapesten a Kolibri Színházban vettek részt színházlátogatáson. Indulás előtt Pizza-ebédet fogyaszthattak el.
A különleges előadás során a tanulók egyik része az egyik főszereplő, a másik csoport a másik főszereplő szemszögéből látja az eseményeket.
A főszereplők, 14 és 15, egy online videójáték chat-szobájában ismerkednek meg. Mindenben őszinték egymással, egyetlen dolgot, a legfontosabbat kivéve. De létezhet-e kiteljesedés vélt vagy valós gyengeségeink felvállalása nélkül? Kerülőutak és párhuzamosan futó ösvények, amelyek végül a megértéshez és az elfogadáshoz vezetnek.
Az előadás után egy dráma foglalkozás keretében alkalmuk volt a tanulóknak a másik fél érveit, gondolatait megismerni.
Egyedülálló színházi élményben volt számukra.

FELHÍVÁS: Kolibri Színház

Mindenki jó valamiben!

A projekt keretében osztályszinten valósítottuk meg a Mindenki jó valamiben! (MI_JÓ_VAN) programelemet.
A gyerekek ügyességről, kreativitásról, Az Erdőváros meséi c. történet ismeretéről tettek tanúbizonyságot.
A megérdemelt jutalom sem maradhatott el!
Somlói galuska desszertet kapott minden résztvevő  felnőtt és gyermek.

Képek a programról:

*     *     *

A projekt keretében 2020.09.25-én az 5. osztályosok A Tenkes kapitánya című zenés-táncos színdarabot nézhették meg Egerben, a Gárdonyi Géza Színházban.

A  Magyar Nemzeti Táncegyüttes táncosai és zenészei, valamint a Honvéd Férfikar énekesei remek előadással szórakoztatták a gyerekeket.

A téma a Rákóczi-szabadságharc idején, Siklós környékén folyó kuruc–labanc küzdelmeket idézi. A történet meseszerűen, sok humorral mutatta be azokat a kuruc hősöket, akik ravaszsággal, magyaros virtussal végül is legyőzik a labancokat.

A gyerekek végig érdeklődve nézték, lenyűgözte őket a táncjáték.

A lányok legszívesebben Veronika szerepébe és ruhájába bújtak volna, a fiúknál pedig a karikás ostor csattogása aratott nagy sikert.

Az előadás végén a hatalmas taps és a ragyogó szemek mutatták, mennyire tetszett az előadás.

További képek a programról:

FELHÍVÁS: A Tenkes kapitánya színdarab

FELHÍVÁS: Mindenki Jó Valamiben programsorozat