Innovation & Excellence

Innovation & Excellence  Awards 2020

IP címed: 34.230.66.177
Dátum, idő: 2024-03-19 10:30:15

"Pályaorientáció, kiemelten az MTMI készségek és kompetenciák fejlesztése a Mezőkövesdi Tankerületi Központ oktatási intézményeiben”

A projekt célja:

A fő cél a pályaorientáció megerősítése a köznevelési intézményrendszerben, különös tekintettel a matematikai, természettudományos, informatikai és műszaki pályák választásának népszerűsítésére és ahhoz kapcsolódó kompetenciák fejlesztésére.

A fejlesztés részcéljai:

• A tudatos felnőttkori életpálya-építés és a majdani sikeres munkaerő-piaci részvétel megalapozása, az ehhez szükséges készségek elsajátításának, és így a köznevelés eredményességének, hatékonyságának és hátránykompenzáló szerepének javítása érdekében. • A tanulók pályaorientációs kompetenciafejlesztése, kiemelten fókuszálva az MTMI területek népszerűségének növelésére a köznevelés intézményrendszerében. • A pedagógusok és a pályaorientációs feladatellátásban érintett köznevelési szakemberek pályaorientációs célú felkészültségének támogatása..

Támogatást igénylő: Mezőkövesdi Tankerületi Központ 3400 Mezőkövesd, Széchenyi István utca 1.

Résztvevő intézmény:

• Az intézmény neve, címe: Hejőkeresztúri IV. Béla Általános Iskola (Székhely: 3597 Hejőkeresztúr, Petőfi Sándor út 111.) - OM azonosítószáma: 029073

A projekt megvalósulásának ideje:

2017. novembertől 01. – 2019. október 31.

Megvalósítandó tevékenysége

• Rendhagyó, tematikus órák, találkozók szervezése (végzett diákok, sikeres emberek, szülők életpályáinak, életútjainak bemutatása)
  • Iskolalátogatás, nyílt nap, pályaválasztási rendezvények
  • Interaktív, illetve mobil programok, kiállítások, installációk, tematikus játszóházak